Informační centrum

Farmářský trh zpestří Jásalka Band a rostlinná štafeta

/ Petra Tomášková

Sobota 6. června je za dveřmi a my vám přinášíme slíbený seznam přihlášených prodejců na zítřejší farmářský trh, který proběhne v parku na Vratislavově náměstí …

Farmářský trh zpestří Jásalka Band a rostlinná štafeta

Sobota 6. června je za dveřmi a my vám přinášíme slíbený seznam přihlášených prodejců na zítřejší farmářský trh, který proběhne v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. Těšit se můžete na oblíbené dobroty od prvovýrobců.

Kozí farma Olešenka přiveze čerstvé sýry, tvarohové krémy, balkánský sýr do salátů, sýr na gril i přírodní goudu. Milovské perníčky lákají na horkou novinku „medíky“, měkoučké slepované perníčky. Nejlepší svačinka a mlsota pro děti i dospělé. Znáte nocenky? Ty přiveze zahradnice Lenka Malá. Jsou to nádherné kytičky, které otevírají své květy večer a v noci. Zavřou je až ráno sluneční paprsky. Svou úžasnou vůní lákají noční motýly a můry. Ti je dobře najdou i po tmě, protože pylové tyčinky uvnitř květu fosforeskují.  Opravdu umí tak trochu svítit.

Na trhu najdete tradičně i masné a mléčné výrobky, vejce, pečivo, utopence, koření, bezlepkové výrobky, omáčky, bylinné čaje, zeleninu, sazenice, květiny a další. Dorazí i místní pivovar Hejkal, který vaří pivo podle tradičních receptur z kvalitních surovin, bez přídavků jakýchkoli vylepšujících přísad. 

V rámci doprovodného programu zahraje Jásalka Band, autoři CD a DVD Hospůdko, hospůdko malá a Petrovičtí hasiči. Proběhne i rostlinná štafeta Putovní pokojovky, happening který měl být součástí květnového Re Use Fest. Doneste pokojovku, která vám už doma nedělá radost a odneste si novou rostlinku.

Nachystejte si košíky, možná i deštníky a přijďte podpořit české výrobce. Pravidelný přístup ke skutečným potravinám je prostě nejvíc!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250