Informační centrum

Farmářský trh v rámci Svatováclavských slavností – sobota 25. září

/ Petra Tomášková

Poslední zářijový víkend se v našem městě ponese v duchu Svatováclavských slavností, kterých bude tentokrát součástí i další farmářský trh. Letos již po dvanácté vás …

Farmářský trh v rámci Svatováclavských slavností – sobota 25. září

Poslední zářijový víkend se v našem městě ponese v duchu Svatováclavských slavností, kterých bude tentokrát součástí i další farmářský trh. Letos již po dvanácté vás zveme s našimi oblíbenými farmáři k nákupu převážně lokálních produktů na trh pod širým nebem, a to v sobotu 25. září od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Máte rádi originální místní dobroty a tradiční krajové pochoutky? Tak to se určitě stavte do parku ke stánku Regionální potraviny, která bude prezentovat letošní vítězné výrobky výjimečných kvalit. Ocenění získala například Havlíčkova klobása se švestkou z Havlíčkova řeznictví a uzenářství z Třebíče a med květový pastový Petra Špačka z Cidliny, které najdete na sobotním trhu. Znovu budete mít možnost ochutnat kozí výrobky ze začínající farmy Pod Holým vrchem rodiny Havlátové z Jívoví u Křižanova. Smlsnout si můžete na jejich čerstvých sýrech, ricottě nebo tvarohu. Těšit se můžete i na vyhlášená rajčátka z Kožichovic, brambory z Poděšína, čerstvě utržená Česká jablka z Tuchoraze a česnek z Třebíčska. Nezapomeňte na burčák z Vinařského sklepu Blahovi a budou i nová vína v nabídce Rybízáku Znojmo. Daniela Lamatová pilně připravuje výstavu hub a zahrádkáře potěší podzimní sortiment Silvie Duškové. Slibuje spoustu trvalek, okrasných a ovocných keřů a budou i jiřinkové kytice do vázy. Trh provoní Koření od Davídka, ale i třeba nádherný levandulový stánek Jany Nečasové z Třebíče.

Prohlédněte si seznam přihlášených výrobců, nachystejte si košíky a přijďte podpořit české výrobce. V době konání trhu zahrají Zelenohorští muzikanti. Těšíme se na vás v sobotu 25. září v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250