Informační centrum

Farmářský trh se rozšíří už i o rukodělné výrobky

/ Petra Tomášková

V sobotu 22. května bude park na Vratislavově náměstí patřit opět novoměstským farmářským trhům. Od osmé hodiny ranní můžete vybírat kvalitní, čerstvé a české farmářské …

Farmářský trh se rozšíří už i o rukodělné výrobky

V sobotu 22. května bude park na Vratislavově náměstí patřit opět novoměstským farmářským trhům. Od osmé hodiny ranní můžete vybírat kvalitní, čerstvé a české farmářské produkty a výrobky od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců.

Těšit se můžete na oblíbenou sestavu výrobců masných výrobků z Fryšavy, Třebíče a Netína. Vejce a drůbež nabídne MM Farma a krůtí maso Zelenka. Mléčné výrobky nakoupíte u ZD Březiny, kozí dobroty u Olešenky a nově i farmy z Vlčích Hor. Farma Kožichovice u Třebíče přiveze výborná a chutná rajčata odrůdy Karolínky a Oliver. Pěstují se bez pesticidů a pyšní se i oceněním Regionální potravina. Miroslava Paříková nabídne sazenice salátu, květáku, celeru, zelí, kapusty, pórku, rajčat, okurek, bylinek. Z kytiček se můžete těšit na astry, cinie, afrikány, jiřinky, lobelky, karafiáty a slzičky. V sortimentu Lenky Malé najdete cukety, nakladačky, papriky, pórek, salát, celer, měsíční jahody, majoránku, muškáty, surfinie, verbeny, kopřivy, rododendrony, růže, ale třeba i topolovky – babičkovské kytičky. Vlastní přebytky sazenic rajčat, paprik, cuket a dýní nabídne i Zdeněk Karmazín. Znovu dorazí Damodara s veganskými a belepkovými dobrotami, Koření od Davídka, Daniela Lamatová se sušenými houbami a Ze Stodoly s ručně lisovanými oleji. Konečně si na trhu můžete vypít kávu z jihlavské pražírny, pivo z novoměstského pivovaru Hejkal a ochutnat ovocná nebo hroznová vína. Prostor dostanou i šikovní rukodělci. Zakoupit si budete moci proutěné košíky, ošatky, dřevěné misky, vařečky, keramiku a spoustu krásných ručních výrobků.

Prohlédněte si přiložený seznam přihlášených prodejců a vydejte se na nákup pod širým nebem. Uvidíme se v sobotu 22. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hod. Těšíme se na vás.

 

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250