Informační centrum

Farmářský trh s profesionálním šéfkuchařem Petrem Erinem Kováčem

/ Petra Tomášková

První srpnová sobota bude opět patřit novoměstským farmářským trhům. To nejlepší na váš stůl nabídnou přímý výrobci potravin a pěstitelé v sobotu 1. srpna od …

Farmářský trh s profesionálním šéfkuchařem Petrem Erinem Kováčem

První srpnová sobota bude opět patřit novoměstským farmářským trhům. To nejlepší na váš stůl nabídnou přímý výrobci potravin a pěstitelé v sobotu 1. srpna od 8 do 12 hod. v parku na Vratislavově náměstí.

Tentokrát pro vás máme velké překvapení v podobě Culinary Clubu ČR pod vedením profesionálního šéfkuchaře Petra Erina Kováče, člena World Masterchef Society a moderátora TV pořadu Život z Pánve. Ten vám nabídne v rámci trhu luxusní hovězí steaky, které budou grilovány v celku o váze cca 3 kg a pak filovány a podávány v porci cca 150 g společně s přílohou. Nejen že si pochutnáte, ale pomůžete i dobré věci. Část z prodeje půjde půjde totiž na podporu léčby osmiletého Dominika Horáčka z Tišnova, který je po mozkové obrně.

Co najdete nového na trhu? Blatenská ryba přiveze ochutnat uzené ryby, vybrat si můžete například uzeného úhoře, ostrouna, makrelu nebo kapra.  To nejlepší moravské víno nabídne malé rodinné Vinařství Ježková, které hospodaří zhruba na 9,5 hektarů vinic v Moravské Nové Vsi. Slezskou zeleninovou baštu najdete u stánku Jaroslavy Fojtíkové z Těrlicka. Její hořčice je jemná, ostrá, pikantní, s koprem, křenem, česnekem, bylinkami, se sušenými rajčaty a olivami. Vlastimil Činčura přiveze i čerstvé lesní ručně sbírané borůvky z jihočeského lesa, konkrétně z Třeboňska. Znovu na trhu najdete ovocné trubičky Fields Food z Maršovic, brambory z Poděšína, krůtí maso Zelenka, koření od Davídka, veganské a bezlepkové výrobky Damodara, kozí výrobky z Olešenky a farmy Vlčí Hory, jablka z Tuchoraze a zeleninu Jana Kopetky. Stále platí možnost objednávek nakladaček na tel. 731 103 981.

Od 9 hod. k dobré pohodě zahraje dixielandová kapela Tata Band Josefa Kučery. V dřevěných domečcích se můžete občerstvit u místního pivovaru Hejkal, jihlavské pražírny Koruna a novomětského K Clubu. Sledujte náš web, ke konci týdne zveřejníme seznam přihlášených prodejců.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250