Informační centrum

Mateřské centrum Walda vás zabaví na dalším farmářském trhu

/ Petra Tomášková

Hvězdná sestava vybraných farmářů, pěstitelů a prvovýrobců míří opět do našeho města. Za dveřmi je sudá sobota a s ní další díl novoměstských farmářských trhů. …

Mateřské centrum Walda vás zabaví na dalším farmářském trhu

Hvězdná sestava vybraných farmářů, pěstitelů a prvovýrobců míří opět do našeho města. Za dveřmi je sudá sobota a s ní další díl novoměstských farmářských trhů. Uvidíme se v parku na Vratislavově náměstí, kde můžete vybírat to nejlepší z domácí produkce, a to od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Cibulády, chutney, hořčice a vymazlené zeleninové saláty nabídnou Zeleninové bašty od Fojtíků. Dorazí promo karavan s poctivou kávou Jihlavankou, dlouhodobě nejprodávanější značkou pražené kávy v České republice. Těšte se do fronty k Martinovi, protože přijede se svými vytuněnými paštikami, karamelem a nákladaným hermelínem. Jeho dobroty najdete na trhu pod značkou Od Martina. Cibulky gladiol a montbrécií nabídne rodinné zahradnictví Roven, které je pěstuje na sedmi arech půdy ručně s minimálním vstupem chemie. Pokud máte pořád na svých záhoncích a sklenících místo, těšte se na oblíbené pěstitele. U stánku Miroslavy Paříkové najdete letní salát, kedlubny, gigant, zelí, květák, kapustu, brokolici, pórek, okurky, dýně, papriky, bazalku, astry, cinie, afrikány, jiřinky, karafiáty a  slzičky. S rukama od hlíny zdraví i Lenka Malá a slibuje muškáty, surfinie, petunie, milionbelsy, fuchsie, gazánie, hledíky, afrikány, cinie, ledovky, bakopy, lobelky, dvojzubce, molice, verbeny, pryšce, statice převislé, vějířovky, myrty a salvie. Ze zeleniny pak okurky venkovní salátové, hadovky do skleníku, nakladačky, cukety, hokaido, melouny, rajčata, pórek, libeček, celer, petržel a spoustu bylinek. Nebude chybět ani další tradiční sortiment jako pečivo od Kejvala, drůbež a vejce od Mičků, rajčata z Kožichovic, sýry z Březin a spoustu dalších dobrot. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu potěšíme zejména děti, které slaví tento týden svůj svátek. Od 9 hodin mohou přijít na Tvoření s rodinným centrem Walda, které vychází z waldorfské pedagogiky a zaměřuje se na enviromentální výchovu. Přijďte si s námi užít další farmářský trh, podpořit přímé výrobce, ochutnat výtečnou kávu a znovu se potkat se svými známými. Těšíme se na vás v sobotu 3. června v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250