Informační centrum

Farmářský trh s Loutkovištěm pro děti

/ Petra Tomášková

Také už vyhlížíte sobotu? Nedivíme se, čekají nás totiž další novoměstské farmářské trhy. A to znamená opět pravidelný přísun kvalitních produktů od přímých výrobců. Prázdniny …

Farmářský trh s Loutkovištěm pro děti

Také už vyhlížíte sobotu? Nedivíme se, čekají nás totiž další novoměstské farmářské trhy. A to znamená opět pravidelný přísun kvalitních produktů od přímých výrobců. Prázdniny pro farmáře neplatí, takže pokračujeme i tuto sudou sobotu 3. července v parku na Vratislavově náměstí, a to od 8 do 12 hodin.

Co bude nového? Letos poprvé na trhu najdete sušené těstoviny a polévkové nudle Fajna pasta, které se vyrábí z prvotřídních českých a italských surovin. Nakoupit tak budete moci nejen originální italské spaghetti, fettuccine, penne či fusili, ale také klasické české polévkové nudle. V kombinaci s kořením pak i těstoviny špenátové, bazalkové, paprikové, s červenou řepou nebo kakaové. Budou i voňavá a slaďoučká rajčátka z Farmy Kožichovice u Třebíče, kterých není nikdy dost. Znovu dorazí soukromý pěstitel Pavel Procházka. U jeho stánku nakoupíte jahody, třešně, hrášek, meruňky, angrešt, květák, celer, okurky, mrkev, petržel, cibulku a cibuli. Nachystejte si skleničky, protože přijede i Rybízák se svými ovocnými víny. Nabídne i chlazené střiky z meruňkového, malinového a bezového vína. Nepřijdete ani o tradiční sortiment jako masné a mléčné výrobky, drůbež, vejce, pečivo, květiny, sušené houby, pivo, med, bezlepkové dobroty a rukodělné výrobky. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Jelikož jsou prázdniny, tak první doprovodný program bude patřit našim dětem. Od 9 hodin se mohou těšit na Divadlo Waxwing Company a jejich Loutkoviště. Loutka + hřiště = Loutkové hřiště. Pět originálních samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny čeká jen na vás. V případě nepříznivého počasí se Loutkoviště přesouvá do prostor Horácké galerie, která sídlí v parku u trhu. Přijďte si s námi užít první prázdninový víkend. Těšíme se na vás v sobotu 3. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

 

.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250