Informační centrum

Farmářský trh s Dřevěným divadlem Honzy Hrubce

/ Petra Tomášková

Sobota se nezadržitelně blíží a s ní poslední prázdninový farmářský trh. Přijďte si znovu vybrat výrobky a výpěstky s jasným původem, které při cestě na …

Farmářský trh s Dřevěným divadlem Honzy Hrubce

Sobota se nezadržitelně blíží a s ní poslední prázdninový farmářský trh. Přijďte si znovu vybrat výrobky a výpěstky s jasným původem, které při cestě na váš stůl nebyly přepravovány tisíce kilometrů, ale byly vypěstovány nebo vyprodukovány v naší zemi. Prohlédněte si kompletní seznam prodejců, kteří si opět dají dostaveníčko v sobotu 29. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hod.

Co bude nového? Dominik Jura z Třebíčska nabídne česnek a cibuli ze své malé rodinné farmy. Trpínské marmošky a džemíky můžete ochutnat u stánku Magdy Králové. Poprvé budou na trhu i skvělé těstoviny Fajna Pasta z Frenštátu pod Radhoštěm, které vznikly podle italské receptury. Začíná burčáková sezóna, tak chystejte skleničky a přijďte ochutnat burčák od Blahů. Letos poprvé dorazí i naši včelaři se svým výtečným medem. Nebude chybět stálá hvězdná sestava novoměstských farmářských trhů jako MM farma, Kozí dvorek Olešenka, Jatky Fryšava, ZD Březiny, Pivovar Hejkal, Rodinná pekárna Kejval a mnoho dalších výtečných výrobců a pěstitelů. Svůj infostánek bude mít na trhu i Mraveniště, lesní klub, který roste u našeho koupalište. Děti si něco vyrobí, rodiče se něco dozví.

Doprovodný program bude opět pestrý. Těšit se můžete na oblíbené Dřevěné divadlo Honzy Hrubce, které zahraje dvě pohádky. V 9:00 hod. začne pohádka O vytrvalém princi a v 10:30 hod. pak pohádka Rozum a štěstí. V případě nepříznivého počasí se divadlo přesune do vestibulu Horáckého muzea. Tam můžete zároveň využít poslední příležitost navštívit prázdninovou výstavu Hybohledů Pavla Macka. Celé dopoledne bude trhem znít harmonika Martina Obra. Přijďte si s námi užít poslední prázdninovou sobotu, těšíme se na vás!

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250