Informační centrum

Farmářský trh provoní med a medové dobroty

/ Petra Tomášková

Stánky plné chutných uzenin, sýrů, koření, pečiva, jogurtů, zeleniny a spoustu dalších dobrot, se budou prohýbat už tuto sobotu 28. srpna na posledním prázdninovém farmářském …

Farmářský trh provoní med a medové dobroty

Stánky plné chutných uzenin, sýrů, koření, pečiva, jogurtů, zeleniny a spoustu dalších dobrot, se budou prohýbat už tuto sobotu 28. srpna na posledním prázdninovém farmářském trhu. Nachystejte si košíky a vydejte se pro to nejlepší od prověřených pěstitelů, chovatelů a prvovýrobců do parku na Vratislavovo náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude nového? Opět se uvidíme s rodinnou firmou Ze Stodoly, která se zabývá ruční výrobou lisovaných olejů za studena. Jejich lněný, makový a řepkový olej vám jistě přinese o kapku víc zdraví a radosti z jídla. Kdo na minulém trhu ochutnal víno z černého rybízu od Jany Veselé, přijde si určitě rád pro další lahvinku. Těšit se můžete i na ovocné trubičky Fields Food z Maršovic a kanadské borůvky z Jiříkovic. Vášnivá houbařka Daniela Lamatová pro vás připravuje tradiční výstavu, kde představí opět několik druhů hřibovitých, holubinek, ryzců a samozřejmě nebude chybět muchomůrka růžovka. V rámci osvěty uvidíte i některé nejedlé či jedovaté houby, aby jste při návštěvě lesa poznali, kterých hub se máte vyvarovat.

S farmářským trhem budou současně v parku probíhat Novoměstské slavnosti medu, které provoní med, medové dobroty a vše, co k medu patří. Připravena bude zábavná a naučná stezka Včelařství Babákov, výtvarná dílnička Domu dětí a mládeže a Dřevěné divadlo Honzy Hrubce. Už v 9 hod. začíná pohádka Honza a drak a v 10.30 hod. Aladinova kouzelná lampa. V mezičase si můžete od 9.30 do 10.30 hod. poslechnout Swingový orchestr na nádvoří Horácké galerie. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čvrtek. Přijďte si s námi užít poslední prázdninovou sobotu. Těšíme se na vás 28. srpna v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250