Informační centrum

Farmářský trh představí projekt Ryba na talíř – sobota 17. července

/ Petra Tomášková

Na dalším farmářském trhu se bude tentokrát nejen nakupovat, ale i vařit a ochutnávat. Už tuto sobotu 17. července se na vás těší hvězdná sestava …

Farmářský trh představí projekt Ryba na talíř – sobota 17. července

Na dalším farmářském trhu se bude tentokrát nejen nakupovat, ale i vařit a ochutnávat. Už tuto sobotu 17. července se na vás těší hvězdná sestava našich oblíbených farmářů společně s projektem Ryba na talíř, který podporuje Ministerstvo zemědělství. Součástí sobotní výjimečné akce v rámci farmářských trhů na Vratislavově náměstí budou, kromě prezentace a ochutnávky receptů ze sladkovodních ryb, i ukázky správného filetování.

Co bude nového? Vlastimil Činčura přiveze čerstvé lesní ručně sbírané borůvky z jihočeského lesa​, konkrétně z Třeboňska. Odváží vám jakékoliv množství. Chvátalovi z Poděšína nabídnou letošní nové brambory a holky ze žďárských trhů voňavoučká rajčátka z Farmy Kožichovice. Přijďte včas do fronty ke stánku pana Procházky z Němčiček, který přislíbil zase více ovoce a zeleniny. Těšit se můžete na jahody, meruňky, třešně, angrešt, rajčata, okurky a spoustu kořenové zeleniny. Poprvé budou i okurky nakladačky, které si nemusíte objednávat, bude jich prý dostatek. Nebude chybět Silvie Dušková, která má prostě nejkrásnější trvalky v létě. Trh provoní Koření od Davídka a nově i Reny koření. Nezapomeňte si doplnit zásoby omáček a dipů u Chutě z Chotě, veganských a bezlepkových výrobků Damodara a ručně lisovaných olejů Ze Stodoly. Na trhu najdete i Fields Food, ovocné trubičky z Maršovic. Nepřijdete ani o základní sortiment jako masné a mléčné výrobky, vejce, pečivo, džemy, sirupy, houby, pivo a spoustu dalších dobrot.

Od 9 hodin se můžete těšit na swing & dixieland kapelu Tata band Josefa Kučery. Prohlédněte si přiložený seznam přihlášených prodejců, nachystejte si košíky a vydejte se na nákup kvalitních a čerstvých produktů s jasným původem. Těšíme se na vás v sobotu 17. července v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250