Informační centrum

Farmářský trh plný zeleniny a exotiky – sobota 2. července

/ Petra Tomášková

Pro poctivé farmáře dovolená ani prázdniny neplatí, takže se uvidíme i tuto sobotu 2. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. …

Farmářský trh plný zeleniny a exotiky – sobota 2. července

Pro poctivé farmáře dovolená ani prázdniny neplatí, takže se uvidíme i tuto sobotu 2. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Co bude jinak? Těšte se na lokální zeleninu od Jiřího Šídla ze Spělkova, který si v této krásné vesničce plní svůj sen, živit se pěstováním zeleniny a bylinek. Podpořit místního pěstitele můžete zakoupením jeho chutné zeleniny. V jeho nabídce najdete hlávkový salát, mangold, salát římský trhaný, šruchu zelnou nazývanou portulák, vodnici a řepu salátovou. Zeleninu, která je pěstovaná bez chemických hnojiv a postřiků, nabídne i Lucie Pelouchová z ekofarmy Zastráň. U jejího stánku nakoupíte saláty, kedlubny, zelí, petrželku kudrnku, hrášek, cukety, ředkvičky, koriandr, pažitku, kopr a kapustu. Dalším nováčkem bude Andrea Košťálová, která vyrábí bylinkové sirupy. V hlavní sezóně má až neuvěřitelných dvacetčtyři druhů. Po dvou měsíční přestávce dorazí Datlové pokušení a Džemy od Drahy. Podpořit můžete i rukodělné výrobce. Keramiku nabídne Miroslav Tuhý, dřevěné výrobky Jiří Myška, drátované dekorace Martin Láník, originální dárkové předměty Kristýna Hamáková a dětské oblečení Marie Josková.

A protože je tady léto, tak k regionálnímu sortimentu připojíme i EXOTICKÉ  TRHY. Tu nejčerstvější zemědělskou produkci přiveze http://Virunga.cz  česko-ugandský food projekt, který podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Vybírat můžete čerstvé i sušené ovoce, koření ze Zanzibaru, čaje, džemy a další netradiční dálkou vonící dobroty. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených výrobců a přijďte si s námi užít další našlápnutý farmářský trh. Těšíme se na vás v sobotu 2. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250