Informační centrum

Farmářský trh nabídne jedlé dárky pro tatínky i učitele – sobota 18. června

/ Petra Tomášková

Týden utíká jako voda a hvězdná sestava novoměstských farmářů se připravuje na další trh pod širým nebem. Uvidíme se v sobotu 18. června od 8 …

Farmářský trh nabídne jedlé dárky pro tatínky i učitele – sobota 18. června

Týden utíká jako voda a hvězdná sestava novoměstských farmářů se připravuje na další trh pod širým nebem. Uvidíme se v sobotu 18. června od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme tentokrát součástí městské slavnosti Nova Civitas https://kd.nmnm.cz/akce/nova-civitas-8/, což si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Co bude jinak? Milovské perníčky a pralinky, pyšnící se titulem Regionální produkt Vysočina, nabídne Petra Kovaříková. Stavit se za ní nakoupit a na kus řeči můžete do prostředního domečku hned vedle novoměstského K Clubu, protože výborná káva, perníčky a pralinky, to k sobě prostě patří. Těště se do fronty k Ivětě Kudláčkové, dceři našeho dvorního zelináře, slibuje pořádnou nálož zeleniny v podobě salátů, rajčat, brambor, okurek, kedluben a ředkviček. U jejího stánku najdete i řezané kytice, letničky a trvalky. Nezapomeňte, že v neděli slaví všichni tátové. Potěště je třeba paštikou, nákladým sýrem nebo slaným karamelem Od Martina. Hrnečků a svíček už mají asi paní učitelky víc než dost, tak jim zkuste letos udělat radost nějakým jedlým dárkem v podobě olejů Ze Stodoly, bylinkovým produktem Terezy Viktorové nebo medem Františka Řezníčka.

Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců a přijďte si pochutnat na svých oblíbených dobrotách, které zakoupíte v našem městě každou sudou sobotu. V rámci doprovodného programu se můžete od 9 hodin těšit na Venkovskou kapelu, veselou a netradiční dechovou hudbu. Přijďte si užít přátelskou atmosféru venkovního trhu, potkat svoje sousedy, známé a vůbec si užít krásné slavnosti města. Počasí máme objednáno, tak už jenom košíky do ruky a úsměv na tváři. Těšíme se na vás v sobotu 18. června od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250