Informační centrum

Farmářský trh doprovodí dechový orchestr ZUŠáci

/ Petra Tomášková

Sudá sobota je za dveřmi a to znamená, že se blíží další novoměstské farmářské trhy. Uvidíme se 21. května v parku na Vratislavově náměstí od …

Farmářský trh doprovodí dechový orchestr ZUŠáci

Sudá sobota je za dveřmi a to znamená, že se blíží další novoměstské farmářské trhy. Uvidíme se 21. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. V rámci hlavní letní sezóny se farmářské trhy konají každou sudou sobotu s doprovodným programem až do 8. října.

Co bude nového? Představíme vám kaktusářku Ditu Stejskalovou ze Škrdlovic. První kaktusy dostala od svého dědečka, které jí učarovaly a pěstování kaktusů a sukulentů je nyní její život. Letos poprvé najdete na trhu Fields Food, ovocné raw trubičky z Maršovic vyráběné ze 100% ovoce. Suší se při nízké teplotě pro zachování vitamínů, neobsahují žádný přidaný cukr či lepek. Sazenice květin, bylinek a zeleniny nabídne po roční přestávce Jan Kopetka. Vylepšit svoje zahradní grilovačky můžete u stánku The Pelikans z Chotěboře. V jejich nabídce najdete luxusní dipy, omáčky, pesty a tepenády.  Opět si přijdou na své pěstitelé. Sazenice zeleniny a květin nabídne Miroslava Paříková a Lenka Malá, skalničky a trvalky Sylvie Dušková.

Kompletní seznam prodejců zveřejníme ve čtvrtek. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na třetí ročník Putovních pokojovek aneb rostlinnou štafetu s Anetou Linkovou. Doneste pokojovku, která vás doma už nebaví nebo namnožte řízky kytek, které by udělaly radost ostatním. Od 9 hodin to rozbalí 50-ti členný dechový orchestr ZUŠáci pod taktovkou učitelů Ladislava Mika a Lukáše Smrčka. Přijďte si s námi užít další farmářský trh hlavní sezóny a podpořit přímé výrobce toho nejlepšího z domácí produkce. Těšíme se na vás v sobotu 21. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250