Informační centrum

Farmářské trhy startují s jarním sortimentem

/ Petra Tomášková

Je to neuvěřitelné, v sobotu 17. dubna se do našeho města vrací plnohodnotné farmářské trhy. Stále bedlivě sledujeme všechna vládní opatření a plánujeme rozmístění stánků …

Farmářské trhy startují s jarním sortimentem

Je to neuvěřitelné, v sobotu 17. dubna se do našeho města vrací plnohodnotné farmářské trhy. Stále bedlivě sledujeme všechna vládní opatření a plánujeme rozmístění stánků tak, aby bylo vše dle předpisů a bezpečné. Potkáme se opět v parku na Vratislavově náměstí od 8 hodin do 11 hodin. Všichni farmáři se pečlivě připravují a moc se na Vás těší.

Už teď mohou jásat všichni pěstitelé, protože s příchodem jara se budeme opět pravidelně potkávat s usměvavou zahradnicí Lenkou Malou. Přiveze silnou a otuženou sadbu, která je připravená do nevytápěných pařenišť, skleníků a foliáků. Obstojí už i venku v mrazu, jen Vám vyroste pomaleji. Vybírat budete moci sazenice salátu, kedluben, kapusty, zelí, petrželky, pažitky. Zakoupit si můžete i cibuli sazečku. Pokud počasí dovolí, budou i ranná rajčata Venus a Vilma, plnokvěté sedmikrásky, huseníky, tařičky, rozchodníky, bude z čeho vybírat.  Z pěstitelů se hlásí i sympatická Silvie Dušková, která nabídne skalničky, bylinky, kytičky do vázy, ovocné a jarní okrasné keře. Z ovocných keřů červený a černý rybíz, kanadské borůvky a ostružiny. Na sobotu se pečlivě připravuje i rodinná a ekologická farma Kozí dvorek z Olešenky, která už zahájila svoji výrobu. Milovníci kozích dobrot se tak mohou těšit na jejich bezkonkurenční bio produkty, které jsou vhodné také pro děti, alergiky a osoby s kožním onemocněním či zažívacími problémy.

Přijďte podpořit české výrobce, pěstitele a chovatele – sobota 17. dubna od 8 do 11 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250