Informační centrum

Farmářské trhy součástí Svatováclavských slavností – sobota 24. září

/ Petra Tomášková

Poslední zářijový víkend je za dveřmi a s ním nabitá sobota ve znamení Svatováclavských slavností https://kd.nmnm.cz/akce/svatovaclavske-slavnosti-2/. Jejich součástí budou i tradiční novoměstské farmářské trhy, které …

Farmářské trhy součástí Svatováclavských slavností – sobota 24. září

Poslední zářijový víkend je za dveřmi a s ním nabitá sobota ve znamení Svatováclavských slavností https://kd.nmnm.cz/akce/svatovaclavske-slavnosti-2/. Jejich součástí budou i tradiční novoměstské farmářské trhy, které se mimořádně přesunou v sobotu 24. září na spodní Vratislavovo náměstí.

Co bude jinak? Dipy, omáčky, pesta a tapenády najdete na trhu pod značkou The Pelikans. Farma Jura ukončuje pro letošní rok prodej česneku z domu. Poslední česnek tak bude k mání v sobotu na našich trzích, takže pokud máte zájem, přijďte si pro něj rozhodně včas. Nachystejte si skleničky, protože vám představíme nové vinařství Zlatovíno mladé vinařky Markéty Blahové, a bude i tradiční burčák Od Blahů. Na trhu zakoupíte skvělé těstoviny značky Fajna pasta, vyrobené z českých a italských surovin bez jakýchkoliv přídavných barviv či látek. Dolnit si zásoby veganských a bezlepkových výrobků můžete u stánku Damodary. Budou i luxusní ručně lisované oleje Ze Stodoly, které vám přinesou o kapku víc zdraví a radosti z jídla. Na trhy se vrací České sady Tuchoraz s čerstvou sklizní jablek s odrůdou Gala a Bohemia. V sobotu budou na značkách i všichni naši oblíbení pěstitelé. Těšit se můžete na podzimní sortiment Silvie Duškové, Lenky Malé a Zahradnictví Bohuslava Vyčichla. Z rukodělců najdete poprvé na trhu užitkovou keramiku Jiřího Doležala ze Zlatkova.

Pokud máte rádi originální místní dobroty a tradiční krajové pochoutky, stavte se ke stánku Regionální potraviny, která bude prezentovat letošní vítězné výrobky výjimečných kvalit. Z našich stálých prodejců se pyšní oceněním například opět Havlíčkovo řeznictví a uzenářství, Farma Kožichovice, Prosetínské trubičky a Pikárecké preclíčky. Prohlédněte si seznam přihlášených výrobců, nachystejte si košíky a vydejte se na nákup dobrot od lokálních výrobců a producentů. Uvidíme se v sobotu 24. září výjimečně na spodní části Vratislavova náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do pravého poledne.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250