Informační centrum

Farmářské trhy s náloží podzimní zeleniny a burčákem – sobota 9. září

/ Petra Tomášková

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců z Novoměstských farmářských trhů stříhá metr. Hlavní sezóna pokračuje v plném proudu, takže se opět uvidíme v sobotu …

Farmářské trhy s náloží podzimní zeleniny a burčákem – sobota 9. září

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců z Novoměstských farmářských trhů stříhá metr. Hlavní sezóna pokračuje v plném proudu, takže se opět uvidíme v sobotu 9. září v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. 

Co bude jinak? Nachystejte si skleničky, protože bude další výborný burčák z Vinařského sklepu Petra Blahy z Němčiček. Lidová moudrost praví, že pro uchování zdraví musí člověk vypít tolik burčáku, kolik krve koluje v jeho žilách. Otestovat to můžete s bílým burčákem Irsai Oliver a červeným burčákem Modrý Portugal. Počasí farmářům přeje, tak se připravte na pořádnou nálož podzimní zeleniny. Farma Kožichovice nabídne svoje věhlasná rajčátka, s česnekem odrůdy Bjetin a Therador dorazí Farma Jura. Spělkovský pěstitel Jiří Šídlo přiveze červenou řepu, ředkvičky, saláty, patizon a pórek. U Ekologické Farmy Zastráň nakoupíte kukuřici, mangold, petrželku kudrnku, špenát, koriandr a řapíkatý celer. Malej statek Marka Jiráčka nabídne česnek, cibuli, dýně hokaido a pórek. Panenské oleje lisované za studena, které vám přinesou o kapku víc zdraví, nabídne rodinná farma Ze Stodoly. Pokud ještě nemáte svůj vyladěný košík na farmářské nákupy, stavte se ke stánku Michala Bednáře, který vám ho nejen že uplete, ale přidá vám do něj rovnou i skleničku medu.

V rámci doprovodného programu zahraje od 9:00 do 11:30 hodin PressBand, menší uskupení dechové kapely Veseláci. Mrkněte do seznamu přihlášených prodejců a vydejte se na nákup čerstvých a kvalitních surovin s jasným původem. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob. Těšíme se na vás v sobotu 9. září v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250