Informační centrum

Farmářské trhy s burčákem a vínem z Jižní Moravy – sobota 10. září

/ Petra Tomášková

Poslechnout si dechovou hudbu se sklenkou burčáku nebo vínem z Jižní Moravy si můžete na dalším novoměstském farmářském trhu. Uvidíme se už tuto sobotu 10. …

Farmářské trhy s burčákem a vínem z Jižní Moravy – sobota 10. září

Poslechnout si dechovou hudbu se sklenkou burčáku nebo vínem z Jižní Moravy si můžete na dalším novoměstském farmářském trhu. Uvidíme se už tuto sobotu 10. září v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Je tady podzim, čas sklizně vína. Zastavte se na ochutnávku ke stánku Château Valtice – Vinné sklepy, které patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Další ochutnávku kvalitního vína si můžete vychutnat u stánku Vinařství Kovacs Novosedly, rodinné firmy z Mikulovské vinařské oblasti působící na trhu od roku 1995. Bílý burčák Muškát moravský a červený burčák Zweigeltrebe nabídne Vinařský sklep Blahovi z Němčiček, který obsadí jeden z dřevěných domečků. Paštiky, karamel, nakládaný hermelín a další delikatesy najdete na trhu ve skleničkách pod značkou Od Martina. Na sobotu ladí formu i oblíbené Chutě z Chotě. Těšte se na jejich vymazlené omáčky, dipy a energetické tyčinky. Dorazí i lesní víla Daniela Lamatová se svojí výstavou hub a mykologickou poradnou. Z rukodělných výrobků na trhu zakoupíte dětské oblečení Veroniky Čermákové, dřevěné hračky a stavebnice Radka Nejedlého a háčkované bytové dekorace Marie Janů.

V rámci doprovodného programu zahraje od 9 do 12 hod. PressBand, menší uskupení dechové kapely Veseláci. Mrkněte do seznamu přihlášených prodejců a vydejte se na nákup čerstvých a kvalitních surovin s jasným původem. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob. Těšíme se na vás v sobotu 10. září za jakéhokoliv počasí v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250