Informační centrum

Farmářský trh představí novou kozí farmu a nabídne první burčák

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě. Přijďte si i tuto sobotu 11. září pro to nejlepší z domácí produkce od přímých výrobců a pěstitelů …

Farmářský trh představí novou kozí farmu a nabídne první burčák

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě. Přijďte si i tuto sobotu 11. září pro to nejlepší z domácí produkce od přímých výrobců a pěstitelů na Vratislavovo náměstí v čase od 8 do 12 hodin.

Co bude nového? Představíme vám začínající malou rodinou farmu s názvem Pod Holým vrchem, která se zabývá chovem koz a následným zpracováním kozího mléka. Najdete ji v Jívoví u Křižanova, kde vlastní mini mlékárnu. V jejich nabídce najdete čestvé sýry, tvaroh, ricottu a pasterované mléko. Připravte si skleničky, protože nastává čas burčáku. Už v sobotu k nám opět po roce zavítá rodinné Vinařství Blahovi z Němčiček s více než čtyřicetiletou tradicí. Najdete ho v dřevěném domečku a ochutnat můžete burčák z odrůdy Irsai Oliver a červený z odrůdy Portugalské Modré. Na trhu najdete i česnek paličák z rodinné Farmy Jura z Třebíčska. Zakoupit si budete moci Vekan, Bjetin a Unikát. Letos naposledy najdete na trhu kanadské borůvky z Jiříkovic, tak si přijďte nakoupit pořádné zásoby. Ladíme seznam přihlášených prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu se můžete tentokrát od 9 hodin těšit na Venkovskou kapelu, veselou a netradiční dechovou hudbu. Přijďte si doplnit zásoby čerstvých a kvalitních potravin, popovídat si, zastavit se a  užít si krásné sobotní dopoledne s našimi farmáři. Těšíme se na vás v sobotu 11. září v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250