Informační centrum

Farmářské trhy opět nabídnou kvalitu a čerstvost

/ Petra Tomášková

Čerstvé a kvalitní potraviny a další produkty od prvovýrobců opět zamíří v sobotu 18. července od 8 do 12 hod. do našeho města. Dějištěm bude …

Farmářské trhy opět nabídnou kvalitu a čerstvost

Čerstvé a kvalitní potraviny a další produkty od prvovýrobců opět zamíří v sobotu 18. července od 8 do 12 hod. do našeho města. Dějištěm bude opět prostranství v parku na Vratislavově náměstí. Přijet by mělo třicetpět přihlášených prodejců.

Letos poprvé si můžete zakoupit výborné ovocné trubičky Fields Food z Maršovic a bylinkové sirupy, pesta, čaje a čerstvou levanduli od Moniky Zelníčkové. Pan Kopetka nabídne brambory, cibuli, papriku, rajčata, okurky, zelí, květák a kapustu. Stále si můžete objednávat i okurky nakladačky na tel. 731 103 981. U stánku Lenky Malé zakoupíte třezalku, šalvěj, ibišek, kanadské borůvky, zimní pórek, rýmovník, okrasné trávy, tůje a mnoho dalšího. Chvátalovi přivezou ranné brambory Dalli, varný typ BA, balený po 10 kg.  Po měsíci přijede i Rybízák s velkým výběrem ovocných vín. Z pečiva můžete ochutnat sortiment od Kejvala i Slonků a Frgály z Valašské Polanky. Nebude chybět ani místní pivovar Hejkal, kozí dobroty z Olešenky a Farmy Vlčí Hory, mléčné výrobky ZD Březiny, … Bude opět z čeho vybírat. Prohlédněte si připojený seznam přihlášených prodejců. O doprovodný program se od 9 hod. postará Centrum Walda z Odrance, které bude s dětmi vyrábět zvířátka z přírodnin.

Novoměstské farmářské trhy se konají za každého počasí, začínají úderem 8 hodinny ranní a trvají až do vyprodání zásob. Nákupem na trzích nejen dostáváte na stůl zcela čerstvé potraviny, ale zároveň podporujete české pěstitele, chovatele a prvovýrobce.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250