Informační centrum

Farmářské trhy obohatí sladké Slavnosti medu

/ Petra Tomášková

Senzační farmářské dobroty pod širým nebem můžete nakoupit už tuto sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí. Poslední prázdninová sobota bude tentokrát nejen ve …

Farmářské trhy obohatí sladké Slavnosti medu

Senzační farmářské dobroty pod širým nebem můžete nakoupit už tuto sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí. Poslední prázdninová sobota bude tentokrát nejen ve znamení novoměstských farmářských trhů, ale i tradičních sladkých Slavností medu.

Co bude jinak? Prostor v parku bude tentokrát patřit převážně novoměstským včelařům. Těšit se můžete na prodej medu, včelařských výrobků, bramborové placky s medem a medovou kaši od Bílé paní Perchty. Med nabídne i Včelařství Babákov, Marek Krška z Rokytna, Petr Jiroušek ze Zubří a Pavel Konečný z Lidmaně. Medové speciality najdete i v dřevěném domečku novoměstského K Clubu. Po měsíční přestávce se opět hlásí Damodara, výrobce veganských a bezlepkových výrobků. Čerstvé panenské oleje nabídne rodinná firma Ze Stodoly. Jsou lisované za studena z těch nejkvalitnějších semen, které si pečlivě vybírají a část také sami pěstují. Bylinné sirupy, čaje a pesta nabídne Kateřina Kliková a Monika Zelníčková. Zahradnictví Vedrovice slibuje pořádnou dávku zeleniny a ovoce. U jejich stánku najdete červenou řepu, zelí, květák, okurky, papriky, švestky, dýně hokaida, broskve a třeba i vodní meloun. Jiří Šídlo ze Spělkova přiveze ze svého políčka ředvičky, pórek, hlávkový salát, fazolové lusky, šruchu zelnou a Farma Jura výborný česnek a cibuli. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Novoměstské Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta přinesou i bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce, v 9 hodin začíná pohádka Princezna na hrášku a v 10.30 hodin Zvířátka a loupežníci. Od 9 do 11 hodin bude pod kostelem připravený výtvarný workshop DDM a prezentace kroužků na následující školní rok. V průběhu trhu bude hrát na harmoniku Martin Obr. Přijďte si s námi užít poslední prázdninovou sobotu. Těšíme se na vás v sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250