Informační centrum

Farmářské trhy nabídnou zabijačkové speciality, skvělé uzeniny a drůbež – sobota 18. listopadu

/ Petra Tomášková

Nezapomeňte v rámci prodlouženého víkendu na možnost nákupu kvalitních a čerstvých potravin od lokálních farmářů pod širým nebem. Už tuto sobotu 18. listopadu nás čeká …

Farmářské trhy nabídnou zabijačkové speciality, skvělé uzeniny a drůbež – sobota 18. listopadu

Nezapomeňte v rámci prodlouženého víkendu na možnost nákupu kvalitních a čerstvých potravin od lokálních farmářů pod širým nebem. Už tuto sobotu 18. listopadu nás čeká předposlední díl novoměstských farmářských trhů. Potkáme se v parku na Vratislavově náměstí v rámci zimní sezony od 8 do 11 hodin.

Co bude jinak?  Těšte se do fronty na luxusní sortiment krále moravských uzenářů Radomíra Ráčka z Náměště nad Oslavou, jenž se specializuje na výrobu uzených mas a fermentovaných uzenin typu čabajky. V sobotu můžete letos naposledy potěšit svým nákupem Kozí dvorek z Olešenky, kterému končí dojná sezona. Pro letošní rok se rozloučí i bramboráři Chvátalovi z Poděšína, pěstitel Jiří Šídlo ze Spělkova a Farma Zastráň z Nové Vsi u Chotěboře. Husy, kachny, kuřata a vejce nabídne MM Farma ze Zlatkova. Posílit svoji imunitu můžeme výbornými sirupy a čaji od Moniky Zelníčkové a Elkary. Na trhu zakoupíte i spoustu druhů medu od místních včelařů z Maršovic, Zubří, Netína a Babákova. Pokud už přemýšlíte nad mikulášskou nadílkou, zkuste zdravé mlsání od Datlového pokušení z Třebíče, nebo vyhlášené perníčky z Pekařství Lucie. Na svých značkách najdete i Utopence z Hastrmanky, trh provoní Tetino koření a Koření od Davídka. V rámci farmářského trhu můžete omrknout i výstavu podzimních a zimních hub Daniely Jirouškové ze Zubří.  Květinové vazby a dekorace nabídne Andrea Bernardová pod značkou Decor Bloom. Mýdlem a vonným voskem můžete potěšit své blízké od studentské firmy SOŠ Nové Město na Moravě, Vyvoň to. Nakoupit můžete i dřevěné výrobky z Vojtovy dílny, keramiku Jiřího Doležala a šité oblečení Radky Kohoutové a Marie Joskové.

Přihlášeno je padesát výrobců, tak mrkněte do přiloženého seznamu, ať máte na sobotu jasno. Uvidíme se v sobotu 18. listopadu v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme plnit vaše košíky a přání od 8 do do 11 hodin. Poslední farmářský trh pak proběhne v sobotu 16. prosince od 8 do 12 hodin společně s Vánočním trhem na spodním náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250