Informační centrum

Farmářské trhy nabídnou potraviny s jasným původem – sobota 19. března

/ Petra Tomášková

Také už netrpělivě vyhlížíte sobotní farmářský trh? Nedivíme se vám. Jaro už je za dveřmi a to jednoznačně láká k nákupu čerstvých a kvalitních potravin …

Farmářské trhy nabídnou potraviny s jasným původem – sobota 19. března

Také už netrpělivě vyhlížíte sobotní farmářský trh? Nedivíme se vám. Jaro už je za dveřmi a to jednoznačně láká k nákupu čerstvých a kvalitních potravin na otevřeném trhu pod širým nebem. Těší se na vás čtyřicítka poctivých farmářů a prvovýrobců, která zaplní svými stánky v sobotu 19. března od 8 do 11 hodin park na Vratislavově náměstí.

Co na trhu najdete? Novinkou budou omáčky, pesta, dipy a tapenády the Pelikans z Chotěboře. Jaro už je za dveřmi a to znamená, že pod lípou budete pravidelně nacházet stánek Kozího dvorku z Olešenky. Jejich vitrínka bude opět nadupaná bio kozími dobrotami v podobě sýrů, tvarohů, jogurtů a mléka. Co si zlepšit náladu třeba krůtím masem od Farmy Zelenky? To totiž obsahuje vitamín B12, který podporuje funkci nervového systému. Bude i čerstvý medvědí česnek od Moniky Zelníčkové, velikonoční perníčky Perníkářství Lucie, rajčata z Kožichovic, chilli sortiment Tomáše Petery a spoustu dalšího fajnového jídla.  Na sobotu se pečlivě připravuje i naše dvorní houbařka Daniela ze Zubří. U jejícho stánku najdete jednak houby sušené, ale i výstavní včetně mykologické poradny. Podpořit můžete i rukodělce. Poprvé na trhu můžete zakoupit ptačí budky od Daniela Gregora z Nového Města a krásné textilní dekorace Lenky Filipi z Radňovic.

Nachystejte si košíky, prohlédněte si přiložený seznam přihlášených prodejců a vydejte se na nákup potravin s jasným původem. Přijďte si s námi užít březnový farmářský trh, potkat se s přáteli a ještě podpořit ty, pro které je kvalita a čerstvost vždy na prvním místě. Těšíme se na vás v sobotu 19. března od 8 do 11 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250