Informační centrum

Exotické ovoce na novoměstských farmářských trzích

/ Petra Tomášková

Prázdniny se novoměstských farmářských trhů netýkají. Uvidíme se opět v sobotu 2. července v parku na Vratislavově náměstí, kde budete tentokrát moci ochutnat i exotické …

Exotické ovoce na novoměstských farmářských trzích

Prázdniny se novoměstských farmářských trhů netýkají. Uvidíme se opět v sobotu 2. července v parku na Vratislavově náměstí, kde budete tentokrát moci ochutnat i exotické ovoce.

Co bude jinak? Na sobotu ladí formu Andrea Košťálová z Katova, která vyrábí bylinkové sirupy, jež se pyšní oceněním regionální produkt. Používá méně cukru a pasterizaci provádí šetrným způsobem. U jejího stánku si vybere určitě každý, protože během hlavní sezóny nabízí až dvacetčtyři druhů sirupů. Trh rozpálí chilli omáčky, džemy, koření a chilli doplňky Tomáše Petery. Dorazí i Džemy od Drahy, v jejich skleničkách můžete ochutnat ovocnou smršť bez cukru, s cukrem, bez přidaných konzervantů a umělých barviv. Zahradnictví Vedrovice slibuje zase více zeleniny. Nakoupit můžete hrášek, mrkev, cibuli, květák, zelí, brambory, rajčata, okurky nakladačky, sazenice trvalek a krásné řezané květiny.

Ladíme seznam prodejců, který vám přineseme tradičně ve čtvrtek. Protože k prázdninám patří cestování, připravili jsme pro vás v rámci doprovodného programu výlet do Afriky v podobě EXOTICKÉHO TRHU. Tu nejčerstvější zemědělskou produkci doveze přímo do parku http://Virunga.cz  česko-ugandský food projekt, který podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Těšit se můžete na čerstvé ovoce, kvalitní kávu, čaje, džemy, koření a spoustu dalších dobrot. Přijďte si s námi užít první prázdninovou sobotu, těšíme se na vás 2. července v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250