Informační centrum

Den otevřených dveří památek

/ Matěj Petr

Tak jako každým rokem, tak i letos nás čeká Den otevřených dveří památek aneb Dny evropského dědictví. Akce proběhne o víkendu 7. – 8. září. …

Den otevřených dveří památek

Tak jako každým rokem, tak i letos nás čeká Den otevřených dveří památek aneb Dny evropského dědictví. Akce proběhne o víkendu 7. – 8. září. Letošní ročník je tematicky zaměřen na Rok Karla Němce a Vysočinu filmovou.

Hlavní program je připraven na sobotu 7. září. Po celý den můžete zdarma navštívit expozice Horáckého muzea a Horácké galerie. V plánu jsou i dvě komentovné prohlídky. Ta první, v 10:00, bude zaměřena na osobnost Karla Němce. Prohlédnete si Horácké muzeum, zvláště pak expozici věnovanou právě Karlu Němcovi, a sgrafita na kostele sv. Kunhuty včetně sgrafita České nebe. Ve 14:30 Vás čeká druhá prohlídka Za sgrafity Karla Němce, při které navštívíte známá i méně známá sgrafita na domech v Novém Městě na Moravě.

Ve 14:00 přijďte k Horáckému muzeu, kde bude probíhat křest lavičky Karla Němce, která bude od té doby umístěna před budovou muzea a umožní vám nejen příjemné posezení, ale i pohled na celé náměstí.

Na závěr zavítejte do podkroví Horácké galerie, kde od 17:00 proběhne beseda s hercem Jiřím Lukešem, představitelem filmového malého Bobše i Mirka Dušína.

V neděli se uskuteční zájezd po filmových místech Novoměstska. Kapacita autobusu je ale již obsazena.

Přejeme mnoho příjemných zážitků!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250