Den otevřených dveří památek

Matěj Petr  Sdílet článek na nebo

Tak jako každým rokem, tak i letos nás čeká Den otevřených dveří památek aneb Dny evropského dědictví. Akce proběhne o víkendu 7. – 8. září. …

Den otevřených dveří památek

Tak jako každým rokem, tak i letos nás čeká Den otevřených dveří památek aneb Dny evropského dědictví. Akce proběhne o víkendu 7. – 8. září. Letošní ročník je tematicky zaměřen na Rok Karla Němce a Vysočinu filmovou.

Hlavní program je připraven na sobotu 7. září. Po celý den můžete zdarma navštívit expozice Horáckého muzea a Horácké galerie. V plánu jsou i dvě komentovné prohlídky. Ta první, v 10:00, bude zaměřena na osobnost Karla Němce. Prohlédnete si Horácké muzeum, zvláště pak expozici věnovanou právě Karlu Němcovi, a sgrafita na kostele sv. Kunhuty včetně sgrafita České nebe. Ve 14:30 Vás čeká druhá prohlídka Za sgrafity Karla Němce, při které navštívíte známá i méně známá sgrafita na domech v Novém Městě na Moravě.

Ve 14:00 přijďte k Horáckému muzeu, kde bude probíhat křest lavičky Karla Němce, která bude od té doby umístěna před budovou muzea a umožní vám nejen příjemné posezení, ale i pohled na celé náměstí.

Na závěr zavítejte do podkroví Horácké galerie, kde od 17:00 proběhne beseda s hercem Jiřím Lukešem, představitelem filmového malého Bobše i Mirka Dušína.

V neděli se uskuteční zájezd po filmových místech Novoměstska. Kapacita autobusu je ale již obsazena.

Přejeme mnoho příjemných zážitků!

Soubory ke stažení