Informační centrum

Čtyřicítka prodejců zamíří na sobotní novoměstské farmářské trhy

/ Petra Tomášková

To nejlepší ze dvorů, polí a sadů nabídne letošní osmý novoměstský farmářský trh. Tentokrát do parku na Vratislavovo náměstí zamíří v sobotu 15. června od …

Čtyřicítka prodejců zamíří na sobotní novoměstské farmářské trhy

To nejlepší ze dvorů, polí a sadů nabídne letošní osmý novoměstský farmářský trh. Tentokrát do parku na Vratislavovo náměstí zamíří v sobotu 15. června od 8 do 12 hodin rovná čtyřicítka přihlášených farmářů. Nachystejte si košíky, udělejte si prostor ve spížích a vydejte se na nákup čerstvých a kvalitních českých produktů od prvovýrobců pod širým nebem.

Představíme vám pěstitele chilli papriček Tomáše Peteru, který má ve své nabídce chilli papričky, omáčky, salsy, pasty nebo sušené chilli. Loupané vlašské ořechy přiveze ze své zahrady Jiří Kočík. Znovu na trhu najdete uzené ryby z Blatné, lesní borůvky z Třeboňska, lisované oleje Ze Stodoly, ovocná vína Jany Plocrové, Džemy od Drahy, omáčky a dipy Chutě z Chotě a skleničkové dobroty od Lachtana. Tradičně bude k zakoupení čerstvé pečivo, maso, uzeniny, vejce, kozí a kravské sýry, utopenci, brambory, med a medové produkty, koření, trubičky, frgály, čaje, sirupy, káva, džemy, ovoce a zelenina, letní trvalky, kytice do vázy a mnoho dalšího. Osvěžit se můžete u místního pivovaru Hejkal, který bude tentokrát čepovat světlou 12ku a limo Hejkalku cherry. Podpoříme i řemeslníky, těšit se na vás bude Petr Tlach s proutěným sortimentem a Jiří Myška s dřevěnými výrobky.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit od 9 hod. na lidového řezbáře Standu Juhase. Pod jeho vedením  si můžete přijít vyrobit píšťalku z bezové větvičky, vyzkoušet si práci s nožem, dlátem, hobličkou a pružinovým soustruhem.

Podporujte přímé výrobce kvalitních potravin s jasným původem! Těšíme se na vás tuto sobotu 15. července od 8 hodin až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250