Co nabídne listopadový farmářský trh?

Petra Tomášková  Sdílet článek na nebo

Sezóna jedenáctého ročníku novoměstských farmářských trhů se pomalu krátí, ale končíme až 11. prosince, takže tuto sobotu 13. listopadu se opět uvidíme v parku na …

Co nabídne listopadový farmářský trh?

Sezóna jedenáctého ročníku novoměstských farmářských trhů se pomalu krátí, ale končíme až 11. prosince, takže tuto sobotu 13. listopadu se opět uvidíme v parku na Vratislavově náměstí. Jedeme už v zimní režimu, takže nezapomeňte, že trh se koná pouze od 8 do 11 hodin. Přihlášeno je přes třicet farmářů, takže i v zimním období bude rozhodně z čeho vybírat. 

Potěšíme milovníky masných výrobků, protože se poprvé v rámci farmářských trhů představí Domácí řeznictví a uzenářství Rodiny Ráčkovy z Náměště nad Oslavou. Ochutnat můžete jejich jitrnice, jelítka, tlačenku, sekanou, různé druhy klobás, uzenou krkovici, kotletu, uzený bok, domácí paštiky, škvarky, špekáčky a další výrobky. Druhým nováčkem bude domácí cukrárna Jany Sedláčkové z Míchova, která vám nabídne svoje luxusní makronky. Znovu se můžete těšit i na domácí masné výrobky uzenářství U Vránů z Krátké u Sněžného, veganské a bezlepkové výrobky od Damodary a spoustu dalších dobrot. Letos naposledy si na trhu můžete zakoupit Davídkovo koření a rajčata z Kožichovic. V dřevěných domečcích se můžete zahřát kávou z jihlavské pražírny Koruna, medovinou z Babákova nebo teplým meruňkovým vínem Rybízáku Znojmo. V parku se na vás budou těšit rukodělní výrobci společně s výstavou hub Daniely Lamatové ze Zubří. Ta vám tentokrát představí pařezník pozdní, který je podobný hlívě ústřičné, a zimní jedlou výtečnou houbu – penízovku sametonohou. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Přijďte si v sobotu 13. listopadu do parku na Vratislavovo náměstí od 8 do 11 hodin pro pořádné zásoby poctivých dobrot z rukou přímých výrobců, které v supermarketu rozhodně nenajdete. Těšíme se na vás.

 

 

 
Dotazník