Informační centrum

Co nabídne listopadový farmářský trh?

/ Petra Tomášková

Sezóna jedenáctého ročníku novoměstských farmářských trhů se pomalu krátí, ale končíme až 11. prosince, takže tuto sobotu 13. listopadu se opět uvidíme v parku na …

Co nabídne listopadový farmářský trh?

Sezóna jedenáctého ročníku novoměstských farmářských trhů se pomalu krátí, ale končíme až 11. prosince, takže tuto sobotu 13. listopadu se opět uvidíme v parku na Vratislavově náměstí. Jedeme už v zimní režimu, takže nezapomeňte, že trh se koná pouze od 8 do 11 hodin. Přihlášeno je přes třicet farmářů, takže i v zimním období bude rozhodně z čeho vybírat. 

Potěšíme milovníky masných výrobků, protože se poprvé v rámci farmářských trhů představí Domácí řeznictví a uzenářství Rodiny Ráčkovy z Náměště nad Oslavou. Ochutnat můžete jejich jitrnice, jelítka, tlačenku, sekanou, různé druhy klobás, uzenou krkovici, kotletu, uzený bok, domácí paštiky, škvarky, špekáčky a další výrobky. Druhým nováčkem bude domácí cukrárna Jany Sedláčkové z Míchova, která vám nabídne svoje luxusní makronky. Znovu se můžete těšit i na domácí masné výrobky uzenářství U Vránů z Krátké u Sněžného, veganské a bezlepkové výrobky od Damodary a spoustu dalších dobrot. Letos naposledy si na trhu můžete zakoupit Davídkovo koření a rajčata z Kožichovic. V dřevěných domečcích se můžete zahřát kávou z jihlavské pražírny Koruna, medovinou z Babákova nebo teplým meruňkovým vínem Rybízáku Znojmo. V parku se na vás budou těšit rukodělní výrobci společně s výstavou hub Daniely Lamatové ze Zubří. Ta vám tentokrát představí pařezník pozdní, který je podobný hlívě ústřičné, a zimní jedlou výtečnou houbu – penízovku sametonohou. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Přijďte si v sobotu 13. listopadu do parku na Vratislavovo náměstí od 8 do 11 hodin pro pořádné zásoby poctivých dobrot z rukou přímých výrobců, které v supermarketu rozhodně nenajdete. Těšíme se na vás.

 

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250