Informační centrum

Chuťové pohárky potěší další farmářský trh – sobota 14. srpna

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s náloží poctivých dobrot z rukou prvovýrobců. Už tuto sobotu sobotu 14. srpna můžete přijít potěšit svoje chuťové pohárky …

Chuťové pohárky potěší další farmářský trh – sobota 14. srpna

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s náloží poctivých dobrot z rukou prvovýrobců. Už tuto sobotu sobotu 14. srpna můžete přijít potěšit svoje chuťové pohárky a doplnit si svoje zásoby od 8 do 12 hodin do parku na Vratislavovo náměstí.

Těšit se můžete na ochutnávku lipového a květového medu, medoviny s příchutí jeřabina, bezinka, švestka, trnka, hloh, kaštan, višeň, třešeň a propolisu od Zdeňka Kučery. Lenka Mala nabídne krásné mečíky, které můžete zakoupit pod lípou už i v pátek od 8 do 18 hodin. Z rukodělných výrobců se můžete těšit na Magdu Táborskou, která vám předvede, co všechno se dá vyrobit z papíru. Nebude chybět ani Jiří Myška a jeho dřevěné výrobky. Farmářský trh nabídne i rajčata z Kožichovic, krůtí maso Zelenka, kanadské borůvky z Jiříkovic, Džemy od Drahy, sýry z Březin, lesní borůvky z okolí Třeboňska, vejce a drůbež ze Zlatkova, bio dobroty z Kozího dvorku Olešenka a spoustu dalších výtečných produktů. Nezapomínejte ani na pitní režim. V dřevěných domečcích se na vás těší novoměstský pivovar Hejkal, K Club a Rybízák Znojmo.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na další ročník Putovních pokojovek aneb rostlinnou štafetu, kterou pro vás již 2. rokem připravuje Aneta Linková. Připravený bude i krásný workshop macramé neboli drhání. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců a přijďte si pro to nejlepší z domácí produkce, ať si můžete jíst jako na zámku. Těšíme se na vás v sobotu 14. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. Pravidelný přístup ke skutečným potravinám je prostě nejvíc!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250