Informační centrum

Česnek z Třebíčska provoní novoměstské farmářské trhy

/ Petra Tomášková

Poslední červencové dopoledne bude v našem městě patřit novoměstským farmářským trhům. I v sobotu 31. července najdete v parku na Vratislavově náměstí spoustu skvělých uzenin, …

Česnek z Třebíčska provoní novoměstské farmářské trhy

Poslední červencové dopoledne bude v našem městě patřit novoměstským farmářským trhům. I v sobotu 31. července najdete v parku na Vratislavově náměstí spoustu skvělých uzenin, sýrů, pečiva, sirupů, ovoce, zeleniny, koření a dalších dobrot z rukou přímých výrobců převážně z našeho regionu.

Co bude nového? Letos poprvé k nám zavítá rodinná Farma Jura z Třebíčska se svým skvělým česnekem. U jejich stánku najdete odrůdy Vekan, Bjetin a Therador v podobě kytic, copů a klasických sušených paliček v balení po 1 kg. Zakoupit můžete i jejich novinky česnekový olej, hořčici a dokonce i med. V nabídce budou i brambory odrůdy Finka v balení po 10 kg. Od soboty už naskakují holky z Jiříkovic s kanadskými borůvkami, kterým loni úrodu zničily kroupy. Tak je určitě přijďte podpořit. Budou samozřejmě i čerstvé lesní borůvky z okolí Třeboňska, které pro nás nasbírá Vlastimil Činčura. Těšte se do fronty k panu Procházkovi z Němčiček, který slibuje švestky, meruňky, broskve, rybíz, okurky a spoustu kořenové zeleniny. Trh provoní i levandulový stánek Jany Nečasové z Třebíče, kde najdete veškerý sortiment, který jen s levandulí spojit lze. Nepřijdete ani o oblíbené prodejce, jejich seznam zveřejníme ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu zahraje od 9 hod. Jásalka Band, autoři CD a DVD Hospůdko, hospůdko malá a Petrovičtí hasiči. Přijďte si s námi užít poslední červencovou sobotu, potkat se s přáteli a podpořit přímé výrobce a pěstitele. Těšíme se na vás v sobotu 31. července v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250