Informační centrum

Čerstvé zprávy z novoměstských farmářských trhů – sobota 5. června

/ Petra Tomášková

Čtyřicítka přihlášených prodejců novoměstských farmářských trhů si dá opět dostaveníčko v našem parku na Vratislavově náměstí, a to v sobotu 5. června od 8 do …

Čerstvé zprávy z novoměstských farmářských trhů – sobota 5. června

Čtyřicítka přihlášených prodejců novoměstských farmářských trhů si dá opět dostaveníčko v našem parku na Vratislavově náměstí, a to v sobotu 5. června od 8 do 12 hodin. Nebudou chybět žádní vaši oblíbení prodejci a budou i novinky.

Největším tahákem bude první jarní zelenina a bezobalové potraviny z Ekofarmy Pospíšilovi. Pod lípou najdete opět kožichovická rajčátka, která se pyšní oceněním Regionální potravina kraje Vysočina. Nováčkem v našem městě, ale ne ve světě zdravých dobrot a zdravého mlsání bude Datlové pokušení. Pro změnu ochutnáme Frgály z Horní Bečvy a z Maršovic dorazí ovocné tyčinky Fields Food. Letos naposledy si můžete zakoupit sazeničky u Miroslavy Paříkové. U jejího stánku najdete kedlubny, salát, zelí, kapustu, rajčata, papriky, okurky, meloun, astry, hledíky, kosmatce a gazánie. Nebude chybět ani Lenka Malá, kterou můžete potkat každý pátek v parku pod lípou. Ta láká na dvanáct druhů rajčat, gaury, tipomeje, nakladačky, roubované okurky, aloisie a třeba i letní fialy. Silvie Dušková nabídne trvalky, keře, plodovou zeleninu a krásné kytice do vázy. Svlažit hrdlo si můžete pivkem nebo limonádou u novoměstského pivovaru Hejkal. Milovníky kávy jistě potěší Pražírna Koruna a novoměstský K Club. Doporučujeme i fajnovou sestavu našich řemeslníků. Tentokrát si můžete koupit dřevěné výrobky Františka Sádovského, hrábě Zdeňka Gregora a keramiku Miroslava Tuhého.

Nebude chybět samozřejmě MM Farma s drůbeží a vejci, Havlíčkovo uzenářství a řeznictví, bio dobroty z Kozího dvorku Olešenka, čersvé kravské sýry z Březin, koření a voňavé pečivo od Kejvala. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců a vydejte se na nákup toho nejlepšího z domácí produkce pod širým nebem. Těšíme se na vás v sobotu 5. června v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250