Běhej lesy

Rubriky: Sport
začátek v 10:00 hod
Nové Město na Moravě
 
Běhej lesy

Seriál závodů v přírodě Běhej lesy zamíří příští rok opět na Žďársko. Po letošní úspěšné premiéře, kdy závod naplnil kapacitu tisíce závodníků ještě několik týdnů před startem, se organizátoři rozhodli zamířit na Vysočinu i v nadcházejícím ročníku. Závod Běhej lesy Vysočina se uskuteční 21. července 2018 a opět nabídne trasu v lesích poblíž Milov u Žďáru nad Sázavou. Závodníci se mohou už nyní registrovat na www.behejlesy.cz

Na rozhraní Čech a Moravy, v zeleném srdci České republiky, se i v nadcházející sezoně poběží trailový závod Běhej lesy Vysočina. Běžci opět zavítají k monumentu jednoho z nejlepších českých horolezců Radka Jaroše, poběží kolem skal Dráteniček a Malinské skály a po hrázi Milovského rybníka.

Závodníci si mohou vybrat ze dvou tras – na 12 kilometrů či delší na 21 kilometrů. Ti z delší trasy přeběhnou i nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal. Stejně jako u dalších závodů Běhej lesy, i na Vysočině jsou součástí dětské závody, doprovodný program a kvalitní servis pro závodníky, jako je úschovna batohů a kol, občerstvovací stanice či hlídání dětí. Všichni závodníci se mohou těšit na pamětní dřevěnou medaili v cíli či diplom a osobní fotografie ke stažení zdarma.

Registrace na závody seriálu Běhej lesy jsou spuštěny na webu behejlesy.cz. Závodníci, kteří se přihlásí včas, mají startovné za 400 Kč.

Termínovka seriálu Běhej lesy 2018:

  • 14.4. Běhej lesy Lednice, Jihomoravský kraj
  • 5.5. Běhej lesy Karlštejn, Středočeský kraj
  • 2.6. Běhej lesy Brdy, Plzeňský kraj
  • 23.6. Běhej lesy Slavkovský les, Karlovarský kraj
  • 21.7. Běhej lesy Vysočina, Kraj Vysočina
  • 11.8. Běhej lesy Bílá, Moravskoslezský kraj
  • 25.8. Jizerská 50 RUN, Liberecký kraj
  • 8.9. Běhej lesy Boletice, Jihočeský kraj

Závody Běhej lesy vynikají trasami z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Přednostní seriálu jsou unikátní místa v přírodě v České republice jako průběh jindy uzavřeným lomem Velká Amerika, trasa vedoucí přes památku UNESCO Lednicko-valtický areál či výjezd na start lanovkou v Bílé v Beskydech.

Pořadatel

Běhej lesy
Lucie Klímová
732522821

www.behejlesy.cz
Zveřejnil/a 12. prosinec 2017
v 13:20 hod. Josef Humlíček