Běh repubilky

Rubriky: Sport
začátek v 13:00 hod, konec v 00:00 hod
Koupaliště Nové Město na Moravě, Nové Město na Moravě
 
Běh repubilky

BĚH REPUBLIKY NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

START, CÍL A ZÁZEMÍ
Koupaliště Nové Město na Moravě

DÉLKA TRASY
6,5 km + dětské závody

KAPACITA
100

STARTOVNÉ
Hlavní závod: 200 Kč
Dětské závody: zdarma

V ceně startovného pro dospělé je zahrnuta finisherská medaile.

REGISTRACE

Pouze online!

WEBOVÉ STRÁNKY

https://www.behrepubliky.cz/zavody/nove-mesto-na-morave

 

V barvách republiky. Unikátní běžecký závod oslaví říjnové výročí.

Vběhnout do druhé stovky naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října.

Přesně před sto lety, při příležitosti prvního výročí vzniku Československé republiky, připravili sokolové do té doby nevídanou sportovní akci. Krátce poté, co se s jejich zcela zásadním přispěním podařilo vybojovat hranice nového státu, se rozhodli připomenout si nejvýznamnější státní svátek způsobem, který umožňoval účast co největšího počtu sokolů a sokolek z měst i z venkova. Vznikl tak tzv. rozestavný běh 28. října.

Dnes bychom ho patrně nejspíš mohli přirovnat ke štafetě s olympijskou pochodní, která se před každými hrami pořádá od roku 1936. Místo ohně ale běžci v říjnu 1919 nesli pouzdro s pozdravným poselstvím prezidentu Masarykovi. Na tratích měřících celkem více než 1 700 km startujících v sedmi městech s cílem v Praze se vystřídalo přibližně 8 500 běžců.

Národní hrdost chtějí organizátoři podpořit i nyní nově vzniklým projektem. Ten se za podpory Sokola bude konat na několika místech. Již nyní je přihlášeno 10 závodů po České republice, a dokonce jeden v USA. Největším závodem bude ten v Praze, který bude mít zázemí v Tyršové domě na Malé Straně. Zhruba tisícovka účastníků v národních barvách následně vyběhne do Petřínských sadů.

Pořadatel

SKI TOURCLUB, Z.S.
Tomáš Nejedlý
777 301 678

https://www.behrepubliky.cz/
Zveřejnil/a 26. září 2019
v 11:22 hod. Tereza Orosová