Informační centrum

Africké trhy zpestří poslední farmářský trh hlavní sezóny – sobota 9. října

/ Petra Tomášková

Už tuto sobotu 9. října se můžete těšit na závěrečný nadupaný farmářský trh hlavní letní sezóny. Těší se na vás přes čtyřicet přihlášených farmářů a …

Africké trhy zpestří poslední farmářský trh hlavní sezóny – sobota 9. října

Už tuto sobotu 9. října se můžete těšit na závěrečný nadupaný farmářský trh hlavní letní sezóny. Těší se na vás přes čtyřicet přihlášených farmářů a řemeslníků a hlavně dorazí i to nejlepší ze srdce Afriky. Tak si to nenechte ujít a přijďte se s námi rozloučit ve velkém stylu s hlavní sezónou novoměstkých farmářských trhů. Těšíme se na vás v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Bude spousta tradičních dobrot, bez kterých už bychom si trhy neuměli ani představit, ale přivítáme i další nováčky. Poprvé vám nabídneme možnost ochutnat uzenářské výrobky z Krátké, které vyrábí U Vránů a Pavel Polnický přiveze barevné brambory plné vitamínů a minerálů. Hezkou sobotu si můžete vylepšit i červeným a bílým burčákem, tentokrát od Františka Blahy z Němčiček a Petra Lhoty a Marie Stávkové ze Šardic. Doplnit zásoby omáček a dipů můžete u Chutí z Chotě, veganské a bezlepkové výrobky u Damodary a zásoby medu opět u Včelařství Babákov. Šikovné řemeslníky najdete tentokrát v prostoru za kašnou. Dřevěné výrobky nabídne Jiří Myška, Koše z papíru Magda Táborská, originální dárkové předměty Kocour v křoví a levandulí nám trh provoní sortiment Jany Nečasové. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno.

Na závěr máme pro vás opravdovou lahůdku v podobě AFRICKÉHO TRHU. Tu nejčerstvější zemědělskou produkci doveze přímo do parku http://Virunga.cz  česko-ugandský food projekt, který podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Kromě čerstvého ovoce bude také skvělé sušené ovoce na africkém sluníčku, kvalitní kávy a čaje, domácí džemy, sirupy, ginger shoty, dálkami vonící koření ze Zanzibaru a další. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Tak to stojí za to vyrazit, co říkáte? Těšíme se na vás v sobotu 9. října od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Přijďte si pro pořádné zásoby, protože se uvidíme až za měsíc 13. listopadu. Poslední letošní farmářský trh proběhne 11. prosince. Děkujeme, že nakupujete potraviny s jasným původem a podporujete jejich výrobce.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250