Africké trhy zpestří poslední farmářský trh hlavní sezóny – sobota 9. října

Petra Tomášková  Sdílet článek na nebo

Už tuto sobotu 9. října se můžete těšit na závěrečný nadupaný farmářský trh hlavní letní sezóny. Těší se na vás přes čtyřicet přihlášených farmářů a …

Africké trhy zpestří poslední farmářský trh hlavní sezóny – sobota 9. října

Už tuto sobotu 9. října se můžete těšit na závěrečný nadupaný farmářský trh hlavní letní sezóny. Těší se na vás přes čtyřicet přihlášených farmářů a řemeslníků a hlavně dorazí i to nejlepší ze srdce Afriky. Tak si to nenechte ujít a přijďte se s námi rozloučit ve velkém stylu s hlavní sezónou novoměstkých farmářských trhů. Těšíme se na vás v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Bude spousta tradičních dobrot, bez kterých už bychom si trhy neuměli ani představit, ale přivítáme i další nováčky. Poprvé vám nabídneme možnost ochutnat uzenářské výrobky z Krátké, které vyrábí U Vránů a Pavel Polnický přiveze barevné brambory plné vitamínů a minerálů. Hezkou sobotu si můžete vylepšit i červeným a bílým burčákem, tentokrát od Františka Blahy z Němčiček a Petra Lhoty a Marie Stávkové ze Šardic. Doplnit zásoby omáček a dipů můžete u Chutí z Chotě, veganské a bezlepkové výrobky u Damodary a zásoby medu opět u Včelařství Babákov. Šikovné řemeslníky najdete tentokrát v prostoru za kašnou. Dřevěné výrobky nabídne Jiří Myška, Koše z papíru Magda Táborská, originální dárkové předměty Kocour v křoví a levandulí nám trh provoní sortiment Jany Nečasové. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno.

Na závěr máme pro vás opravdovou lahůdku v podobě AFRICKÉHO TRHU. Tu nejčerstvější zemědělskou produkci doveze přímo do parku http://Virunga.cz  česko-ugandský food projekt, který podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Kromě čerstvého ovoce bude také skvělé sušené ovoce na africkém sluníčku, kvalitní kávy a čaje, domácí džemy, sirupy, ginger shoty, dálkami vonící koření ze Zanzibaru a další. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Tak to stojí za to vyrazit, co říkáte? Těšíme se na vás v sobotu 9. října od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Přijďte si pro pořádné zásoby, protože se uvidíme až za měsíc 13. listopadu. Poslední letošní farmářský trh proběhne 11. prosince. Děkujeme, že nakupujete potraviny s jasným původem a podporujete jejich výrobce.

Soubory ke stažení

 
Dotazník